KošarkaTujina

Čigoja popeljal Bike do nove zmage

V 8. krogu avstrijske košarkarske Superlige bet-at-home, so se zmage po odlični predstavi slovenskega košarkarja Dejana Čigoje, veselili Biki iz Kapfenberga.

Tako s tretjo zaporedno zmago Biki ostajajo v stiku z vrhom lestvice. V prvi četrtini so domačini povedli, toda razen dveh izenačenj, niso dovolili gostom, da bi prešli v vodstvo in tretjino dobili z rezultatom 23:20. Drugo so bolje odprli gostje in prvič na tekmi tudi povedli (25:27). Nato so Biki nastopili še odločneje tudi v obrambi ter rezultat ponovno obrnili sebi v prid in na polčas odšli z 11 točkami razlike (44:33). V tretji četrtini so domači držali razliko 10 točk, na kar so se gostje v drugi polovici popolnoma vrnili v igro in Biki so v zadnjo četrtino vstopili le s točko razlike (59:58). Zadnja četrtina se začenja s ključnimi točkami Dejana Čigoje in tako Biki ponovno pridobivajo na razliki. Domačini na krilih Čigoje, Herrere in Krstića tako povečajo na neulovljivo prednost ter tekmo pripeljejo do zaslužene zmage, z rezultatom 83:70.

Danes je bilo dovolj dve četrtini zelo trdne obrambe in mislim, da smo si zaslužili zmago,” je dejal trener Bikov Coffin.