NogometTujina

Chealsea padel v Zagrebu! Mbappe stresel Juventus, Šeškov Salzburg do točke proti Milanu!

Dinamo do velikega presenečenja! “Svetniki” so vprašanje zmagovalca rešili v 45 minutah, saj je Kylian Mbappe v 22 minutah dosegel dva zadetka.

Na začetku drugega dela je Juve uspel zatresti mrežo, in sicer preko McKennieja, a to je bil maksimum gostov.

Real Madrid, ki brani naslov osvojen v Parizu, je v Glasgowu zlahka opravil s težavnim Celticom. Rezultat lahko razveseli Carla Ancelottija, ne pa tudi poškodba Karima Benzemaja, ki je po pol ure tekme na Škotskem zapustil igro. Goste je v vodstvo popeljal Vinicius v 56. minuti, štiri minute pozneje pa je podvojil Modrić. Končni izid je v 77. minuti postavil Eden Hazard.

Benfica je bila doma boljša od Maccabija (2:0), Salzburg s Šeškom in Milan pa sta igrala neodločeno – 1:1.

Manchester City je bil prepričljiv v Sevilli, Erling Halland pa je nadaljeval odličen strelski niz. Norvežan je mrežo zatresel v 20. minuti, Foden ga je dodal v 58. minuti, Holland pa je v 67. minuti dosegel drugi gol. Končni izid je v sodnikovem dodatku postavil Dias.

Šahtar je bil v gosteh s 4:1 boljši od Leipziga. Šved je dosegel dva zadetka za goste, zadela pa sta tudi mlada Mudrik in Lasina Traore. Tolažilni gol za nemško ekipo je dosegel Simakan.