RokometSlovenija

Celjani zanesljivo, Koper in Slovenjgrajčani do visokih gostujočih zmag

Včeraj so bili odigrani štirje dvoboji 1. slovenske rokometne lige, Ribnica je Jeruzalem Ormož premagala v petek, Gorenje bo Loko gostilo v sredo, dvoboj Krke in Trima pa je prestavljen.

V Ljubljani so gostovali rokometaši Kopra in z desetimi zadetki prednosti premagali MRK Ljubljano. Ob polčasu so gostje vodili s 16:23, največ zadetkov v dresu Kopra je dosegel Matevž Žagar, in sicer sedem, pri domačih je bil najučinkovitejši Nejc Planinc, z devetimi zadetki. Celjani so pričakovano premagali Dobovo, a so odpor gostov strli šele v drugem polčasu. Gostje so v drugi polčas vstopili le s štirimi zadetki zaostanka, v drugem delu pa so dosegli le štiri zadetke in Celjani so se veselili še 16. zmage v sezoni. Še najbolj izenačeno je bilo v Mariboru, kjer so domači rokometaši premagali Slovana, z 29:27. Vijoličasti so si dovoljšnjo prednost za zmago priigrali že štiri minute pred koncem, ko so vodili z 28:24. V Izoli so se visoke zmage veselili Slovenjgrajčani, ki so slavili z 18:31. Gostje so do visoke prednosti prišli v drugem polčasu, katerega so dobili z 9:18.