Rokomet

Celjani prvič letos zmagali

V 5. krogu EHF Lige prvakov za rokometaše, so Celjani slavili na vedno težkem gostovanju v Zagrebu. Premagali so domači PPD Zagreb, z rezultatom 30:22. Celje Pivovarna Laško je tako doseglo prvo zmago v letošnjem tekmovanju in si priborilo prvi točki. Celjani so slabo začeli tekmo in hitro zaostali s 5:1, nato pa je sledil preobrat, tako da so odšli na odmor s prednostjo, z rezultatom 14:16. V drugem polčasu so rutinirano pripeljali tekmo do konca in zasluženo zmagali. Najboljša strelca na tekmi sta bila Kodrin in Marguč, ki sta zadela po sedemkrat. Naslednjo tekmo v Ligi prvakov igra Celje doma 28.10 proti Motor Zaporožje, ki še vedno nima zmage.