Košarka

Čeh tretji na mitingu v Zagrebu

Slovenski metalec diska Kristjan Čeh, je na atletskem mitingu v Zagrebu osvojil tretje mesto s 65,17m, nove zmage se je veselil svetovni in olimpijski prvak, Šved Daniel Stahl (67,79m).

V zadnji seriji je Čeha s 66,21m prehitel Avstrijec Avstrijec Lukas Weisshaidinger, ki je na OI v Tokiu osvojil bronasto medaljo. Po nastopu v Zagrebu je Čeh dejal: ”Zadovoljen sem, sezono sem končal z novo lepo daljavo. Se pa je pri vseh poznalo, da je bilo že zelo malo prave tekmovalne energije, zelo smo se morali potruditi za dolge mete, bilo je tudi veliko neveljavnih. Sam sem s sezono zadovoljen, pri 22 letih je vse še pred menoj, vsaj desetletje vrhunske atletike. Pa sem že letos presegel magičnih 70 m, bil v boju za najvišja mesta na OI, ubranil sem naslov mlajšega članskega prvaka Evrope. Poznalo pa se je, da sem bil brez trenerja, ampak poteze ne obžalujem.”