Odbojka

Calcit v manj kot uri odpravil Vardar

Odbojkarji Calcita iz Kamnika so odigrali prvo tekmo evropskega tekmovanja CEV Challenge cupa, nasproti so stali odbojkarji Vardarja iz Skopja, ki so danes v Kamniku igrali kot “domačini”.

Kamničani so odlično krenili v dvoboj in prvi set dobili brez večjih težav, z rezultatom 25:12. Tudi v drugem setu so Kamničani hitro povedli in že na samem začetku povodli s 4:1, a so se Makedonci s tremi zaporednimi točkami vrnili na 4:4. V nadaljevanju so odbojkarji Calcita prevzeli vajeti igre in zanesljivo dobili tudi drugi niz, tokrat z rezultatom 25:15. Favorizirani slovenski odbojkarji so zadnji set znova odlično odprli in po zaostanku z 1:0, vodili do konca niza. Zadnji niz so dobili z rezultatom 25:17 in se veselili zmage s 3:0 v nizih, dvoboj je trajal vsega 59 minuti.

Jutri je na sporedu “povratni” dvoboj, prav tako v Kamniku, s pričetkom ob 20. uri.

OK Vardar Skopje – Calcit Kamnik 0:3

(12:25, 15:25, 17:25)