OdbojkaSlovenija

Calcit premagal Salonit, derbi med prvaki in ACH-jem pripadel slednjim

Odigrani so bili štirje dvoboji odbojkarskega državnega prvenstva, gledalci pa so videli dve domači in dve gostujoči zmagi.

Največ pozornosti je pritegnil dvoboj med Mariborom in ACH-jem. Državni prvaki so osvojili prvi niz, a so nato Ljubljančani uspeli obrniti v svojo korist. Zelo izenačeno je bilo v drugem nizu, katerega je ACH dobil v podaljšani igri, naslednja dva pa so osvojili brez večjih težav. V Črnučah so se domači odbojkarji po zaostanku, prvi niz so dobili Novomeščani, uspeli vrniti in slaviti drugo zmago v sezoni. Kamničani so z zmago nad OK Salonit Anhovo prišli do tretje zmage v sezoni, doživeli pa so tudi tri poraze. V Kranju so domači odbojkarji priznali premoč Prekmurcem, ki so slavili z 1:3.

HišaNaKolesih Triglav – Panvita Pomgrad 1:3

OK Črnuče – MOK Krka 3:1

Calcit Volley – Salonit Anhovo 3:1

OK Merkur Maribor – ACH Volley 1:3