KošarkaSlovenija

Borac po preobratu močnejši od Heliosa

Na uvodni tekmi turnirja redne sezone ABA lige 2 v Sarajevu, je banjaluški Borac po velikem probratu premagal Helios Sunse.

Bila je to tekma, v kateri so Domžalčani začeli obračun veliko bolje kot nasprotniki, po prvi četrtini so vodili za 10 točk, ob polčasu pa za 14 točk. Vendar se Borac ni dal in je v drugem delu tekme prišel do velikega preobrata. Po tretji četrtini je bila razlika med ekipama le še 2 točki, v zadnji četrtini pa je končno v vodstvo prišel Borac (62: 61). Bil je izenačen zaključek tekme, v končnici je na koncu zmagal Borac, z rezultatom 79:74. Za Borac je to 5. zmaga v sezoni, zdaj pa so v ugodnem položaju za boj, za uvrstitev v končnico. Na drugi strani pa Helios Sunsi še naprej lovi svojo 2. zmago v sezoni.