NogometSlovenija

Amaterska reprezentanca Slovenije proti severnim sosedom

Drugi aprilski dan bo v zamenju domače tekme naše moške članske amaterske nogometne reprezentance proti Avstrijcem.

AVSTRIJA 🇦🇹 (4-5-1): Wimmer, Fischer, Reiter (K), Wolfgang, Schöch, Hölbling, Krutzler, Ostermann, Zehentmayr, Fötschl, Herrklotz

SLOVENIJA 🇸🇮 (4-4-2): J. Ribič, Lipec, Perko, Poljanec, Doplihar (K), Gobec, Galina, Čakš, Zavnik, Ž.Ribič, Kmetič

Tako sta izgledali začetni enajsterici. Jeseni je odločilni gol v prvi minuti drugega polčasa dosegel 30-letni Thomas Herrklotz, ki igra pri tretjeligašu SV Oberwart.

Selektor Slovenije je 43-letni Kranjčan Aleš Dolinar, vlogo pomočnika opravlja prekmurski strateg Bogdan Črnko in za vratarje skrbi Igor Nenezič. Trio je izbral osemnajsterico, ki bo zastopala Slovenijo na tekmi v torek, 2. aprila ob 17:30 na stadionu Šiška v Ljubljani.

• Žiga Ribič (KRŠKO, 25 let)

Konec novembra lani so v Celovcu z 1:0 slavili Avstrijci. Tedaj je bilo deset enakih igralcev v kadru kot tokrat, osem je novih. Prihajajo iz druge in tretje lige in imamo zgolj enega legionarja