Odbojka

ACH ni dovolil presenečenja

V moški odbojkarski ligi na štirih tekmah ni bilo presenečenj, vsi favoriti so slavili z rezultatom 3:0. ACH je doma odpravil moštvo iz Hoč, ki pa niso bili nagrajeni z osvojenim setom, kljub odlični igri v drugem nizu. Maribor ni imel večjih težav s Kranjčani, odbojkarji Krke pa so bili poraženi s strani Panvite Pomgrad.

Pester sobotni odbojkarski večer v Kamniku sta sklenili moški zasedbi Calcita in Salonita. Favorizirani domačini so potrebovali nekaj minut, da so se ogreli na delovno temperaturo, nato pa so se servisi Saša Štalekarja prišli do vodstva z 19:15 in nato s silovitim zaključkom Jana Klobučarja tudi do prvega niza.

Primorce zaostanek ni iztiril, temveč so odločno odprli drugi niz ter z ubijalskimi servisi ter premetenimi zaključnimi udarci kravžljali živce Kamničanom, ki so vendarle uspeli izenačiti na 17:17. V končnici niza sta se moštvi izmenjevali v vodstvu, domačini pa so po maratonski končnici ob kančku sreče podvojili svojo prednost.

V tretjem nizu je četa Gregorja Jerončiča z močnimi servisi pritisnila že od samega začetka in do sredine niza držala vodstvo v svojih rokah, nato pa so borbeni Kanalci s serijo točk povedli s 16:17. Tako kot v prvih dveh nizih se je tudi v končnici tretjega tehtnica nagnila na stran Kamničanov, ki so tako po številu zmag še naprej izenačeni z vodilnim ACH-jem.

Na lestvici vodi ACH s 45 točk, sledita Calcit Kamnik in Maribor z 41 točkami ter Salonit z 29.